Prečo si pána Fica vážim a prečo ho nikdy nebudem voliť

Autor: Slavomír Šmakal | 13.11.2011 o 0:00 | (upravené 13.11.2011 o 9:15) Karma článku: 12,01 | Prečítané:  2700x

Je to skôr na knihu ako na krátky blog, preto chcem popísať iba hlavné dôvody, kvôli ktorým ho nikdy v živote voliť nebudem.

  1. Pán Fico je predstaviteľ východoeurópskej politiky.
  2. Spojením s Mečiarom a Slotom ukázal, že je schopný čohokoľvek zlého.
  3. Má nulový koaličný potenciál. Vie vládnuť iba sám, s ním sa spojí iba politik samovrah.
  4. Úspešne vie vládnuť, ale iba na dlh, lenže to vie každý.
  5. Úspešne zatajuje svoje chyby, ktoré nikdy neprizná a úspešne sa chváli svojimi schopnosťami a presviedča nás, že len jeho politika je jediná správna a nepripúšťa žiadnu inú alternatívu, čo je znak totality.
  6. Je úspešný demagóg.
  7. Jeho ľavicová politika je skôr v neprospech ako prospech ľavicovej politiky na Slovensku.

Len na objasnenie, kto sú vlastne predstavitelia východoeurópskej politiky. V Bielorusku je to pán Kučma, na Ukrajine pán Janukovič, v Rusku pán Putin a na Slovensku pán Fico. Svojich oponentov zosmiešňujú, šikanujú, väznia, zabíjajú podľa stupňa ovládnutia silových rezortov - ministerstvo financií, vnútra a spravodlivosti.

Pretože ak držíte pudilár, môžete ožobráčiť alebo obohatiť koho chcete. Keď držíte pelendrek, môžete zastrašiť či ochrániť koho chcete. Keď vládnete taláru, zo zločinca môžete spraviť anjela a z čestného človeka zločinca alebo mŕtvolu. Z minulosti najviac bijú do očí najmä Slánskeho procesy a proces s pani doktorkou Horákovou. Novšie procesy nespomeniem, lebo sú ešte živé, alebo predsa aspoň jeden a to Mečiarové amnestie.

Pána Fica si vážim:

1. pre jeho mimoriadnu inteligenciu.

2. pre jeho geniálne presvedčivú komunikáciu.

3. pre jeho mimoriadnu politickú zrelosť.

4. pre jeho riadiace a vodcovské schopnosti.

Toto som musel napísať, pretože on nevie uznať mimoriadne schopnosti svojich protivníkov a úspešne presviedča svojich voličov , že musí Slovensko chrániť pred politickými škriatkami a nulami. Avšak toto všetko robí pána Fica vo svete politickým škriatkom a nezáleží na tom , akú veľkú podporu má na Slovensku.

Pre tých, čo sa sťažujú: vždy to môže byť aj horšie a môžeme sa podobať Severnej Kórei, Somálsku či Zimbabwe. Ale vždy to môže byť aj lepšie a môžeme sa podobať Luxembursku, Švajčiarsku alebo Rakúsku. Cesta do pekla je ľahká a jednoduchá, stačí beztrestne rozkrádať štát. A tá druhá, tá je neskutočne, neskutočne ťažká. Každý, kto Slovensko posúva po tej druhej ceste, si zaslúži obrovskú úctu. Pozná pán Fico ten správny smer? Pokiaľ ja viem, tak nie.

Aj keď ho nikdy nebudem voliť, prajem si, aby som si ho v budúcnosti mohol vážiť. Aby naňho história spomínala s veľkou úctou a nie ako na ďalšie politické strašidlo .

Všetkým Slovákom, aj tým čo budú voliť pána Fica prajem, aby sa Slovensko približovalo k Švajčiarsku a nie Somálsku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Aká bude budúcnosť Česka a Slovenska v Európe

Aké je naše miesto v Európskej únii? Sledujte diskusiu naživo.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?